یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت

یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهمترین انگیزه ها، برای افرادی است که قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را دارند. انگلیسی زبان رسمی تمام کشورهای دنیا است و شما به هر کشوری مهاجرت کنید، بهتر است به زبان انگلیسی مسلط باشید.

قبل از اقدام به مهاجرت باید شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنید که وقت کافی برای یادگیری داشته باشید تا زمانی که به کشور مقصد می رسید، بر زبان انگلیسی تسلط کافی پیدا کرده باشید. سطح و نوع یادگیری زبان انگلیسی، بستگی به نوع مهاجرت شما دارد و بعد از این که هدفتان از مهاجرت مشخص شد، می توانید در یک آموزشگاه زبان مناسب ثبت نام کنید و یا در کلاس های تدریس خصوصی زبان شرکت کنید. اگر به قصد ادامه تحصیل مهاجرت می کنید باید زبان انگلیسی را در سطح پیشرفته و به طور حرفه ایی یاد بگیرید و مدرک آیلتس یا تافل دریافت کنید تا بتوانید در دانشگاه، رشته مورد نظرتان را انتخاب کنید. بیشتر افرادی که قصد مهاجرت دارند در کلاس های فشرده آموزشی شرکت می کنند و باید هر روز در کلاس ها شرکت کنند ولی ممکن است بعد از مدتی به خاطر فشار زیاد و استرس، خسته شوند و به خوبی یاد نگیرند. پس اگر به اندازه کافی وقت دارید، در کلاس های عادی ثبت نام کنید.

بهتر است تا قبل از مهاجرت، زبان انگلیسی را به خوبی یاد گرفته باشید تا بتوانید به راحتی شغل مورد نظرتان را پیدا کنید. بر خلاف آن چه تصور می شود، یادگیری زبان در کشور مقصد سخت تر است زیرا افردای که به شما آموزش می دهند با لهجه صحبت می کنند و ممکن است در ابتدا گیج شوید و چیزی یاد نگیرید. افرادی که به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند، شانس و فرصت بیشتری برای پیدا کردن کار دلخواهشان دارند.

یکی از راهکارها برای یادگیری سریع زبان انگلیسی این است که سعی کنیم از یادگیری آن لذت ببریم و وقت زیادی صرف آن کنیم. یادگیری مکالمه زبان انگلیسی یکی از مهمترین پایه های یادگیری زبان است. اگر در یک کشور خارجی نتوانید با دیگران به درستی ارتباط برقرار کنید، قطعاً با مشکلات زیادی روبرو می شوید. افرادی که قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را دارند، به غیر از شرکت در کلاس درس باید فعالیت های دیگری انجام دهند. در این مقاله به بعضی از آنها اشاره می کنیم.

  • تماشا کردن فیلم ها و سریال های انگلیسی
  • گوش دادن به موسیقی انگلیسی
  • خواندن داستان کوتاه و بازگو کردن آن برای دیگران به زبان انگلیسی

تقویت تمام مهارت های زبان انگلیسی از جمله مهارت شنیداری، گفتاری، لغات جدید و کاربردی، گرامر، تلفظ صحیح و رایتینگ برای افرادی که قصد مهاجرت دارند امری ضروری است.

هنگامی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، باید به اندازه کافی انگیزه داشته باشید. یادگیری زبان انگلیسی مانند هر کار دیگر، ممکن است گاهی خیلی سخت به نظر برسد ولی چون قصد مهاجرت دارید نباید به هیچ عنوان از یادگیری دلسرد شوید. می توانید روش های یادگیری خود را تغییر دهید، هرگز از اشتباه کردن نترسید. اگر بخواهید با سعی و تلاش می توانید به سطح مورد نظر خود برسید. بهتر است واژه های عامیانه و محلی را نیز یاد بگبیرید که در اماکن عمومی دچار مشکل نشوید. مثلاً زمانی که می خواهید ببه یک رستوران بروید، اگر اصطلاحات مربوط به فرهنگ رستوران و صورت حساب را بلد باشید، خیلی راحت تر می توانید منظور خود را برسانید.

قبلاً چند روش جدید و منحصر به فرد برای آموزش انگلیسی ارائه کرده اییم و ممکن است این روش ها را با معلم خود تجربه کرده باشید. در این مقاله چند روش یادگیری زبان برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، پیشنهاد می شود و شما می توانید هر زمان و در هر مکان حتی محیط کار و بیرون از خانه این روش ها را تمرین کنید. خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید، با این روش ها در عین حال که سرگرم می شوید، شاهد پیشرفت خود در تمام مهارت های زبان خواهید بود.

  • بازی اسکربل با دوستان: اسکربل یک بازی کلمه سازی است که دو الی چهار بازیکن دارد و بازیکن ها با قرار دادن حروف الفبا و درست کردن لغت، امتیاز به دست می آورند. با انجام این بازی می توانید لغات زیادی یاد بگیرید و هم از بازی لذت ببرید.
  • گوش دادن به موسیقی: با گوش کردن موسیقی مورد علاقه، ذهن شما فعال تر می شود و این روش می تواند گامی مثبت برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. تحقیقات نشان داده است که موسیقی می تواند به افردای که در حال یادگیری انگلیسی به قصد مهاجرت هستند، در یادگیری دستور زبان و واژگان جدید کمک کند و تلفظ را بهبود بدهد. بیشتر اوقات آهنگ ها شامل اصطلاحات مفیدی هستند و از آن جایی که خواننده به زبان عامیانه می خواند، در یادگیری اصطلاحات جدید، کمک بزرگی می کند.
  • دست از تلاش کردن برندارید: اگر می خواهید لغات جدید در حافظه شما بماند، باید هر روز از آنها استفاده کنید. لغات جدید را یادداشت کنید و سعی کنید با آنها جمله بسازید سپس با صدای بلند جملات را تکرار کنید. تکرار کردن به شما کمک می کند تا لغات جدید را به خاطر بسپارید و با این کار دامنه لغات شما زیاد می شود. ممکن است این کارها کوچک به نظر برسند، ولی به افرادی که قصد مهاجرت دارند، کمک بزرگی در رسیدن به هدفشان می کند.
  • با زبان انگلیسی انس بگیرید: یکی از موثرترین و آسان ترین روش های یادگیری زبان برای افرادی که قصد مهاجرت دارند این است که خود را به طور کامل در این زبان غوطه ور کنند. یک ایستگاه رادیویی پیدا کنید و به اخبار انگلیسی گوش کنید یا این که فیلم ها و سریال های انگلیسی زبان ببینید و به مکالماتی که در رستوران، فروشگاه ها و  اماکن عمومی دیگر انجام می شود، به خوبی دقت کنید. این کار نه تنها مهارت شنیداری شما را تقویت می کند بلکه با تکرار آن کلمات و اصطلاحات مهارت صحبت کردن شما نیز تقویت می شود. با استفاده از اپلیکیشن های جدید می توانید همه جا تمرین کنید.
  • کتاب و مقاله انگلیسی بخوانید: با این کار مهارت صحبت کردن خود را بهبود می بخشید. سعی کنید متن را با صدای بلند بخوانید با این کار اعتماد به نفس شما زیاد می شود و راحت تر با افراد بومی ارتباط برقرار می کنید.

پاسخی بگذارید

بستن منو
Call Now Button