You are currently viewing یادگیری زبان انگلیسی از طریق دیدن فیلم

یادگیری زبان انگلیسی از طریق دیدن فیلم

یکی از بهترین و موثر ترین روش ها برای آموزش زبان انگلیسی، دیدن فیلم به زبان انگلیسی است. دیدن سریال و فیلم همیشه یکی از بهترین راه ها برای آموزش زبان انگلیسی بوده است. دیدن فیلم و سریال با روشی اصولی و صحیح، موجب تقویت و بهبود مهارت های شنیداری و مکالمه و همچنین لغات و اصطلاحات جدید می شود. در بیشتر فیلم ها و سریال ها زبان انگلیسی، زبان محاوره ایی بوده و گویشی که به آن صحبت می شود، به گویش واقعی نزدیک تر است و به یادگیری مکالمات روزمره کمک بزرگی می کند.

مزیت های آموزش زبان انگلیسی با دیدن فیلم

دیدن فیلم می تواند موجب بالا رفتن انگیزه برای آموزش زبان انگلیسی شود، به طور کلی داشتن انگیزه یکی از مهمترین عوامل برای یادگیری زبان انگلیسی است. هنگام دیدن فیلم به زبان انگلیسی، نه تنها مهارت های شنیداری شما تقویت می شود بلکه قدرت تمرکز شما نیز تا حد زیادی افزایش پیدا می کند زیرا هنگام دیدن فیلم تمام سعی خود را می کنید تا متوجه دیالوگ ها شوید. مکالمات درون فیلم ها شما را با اصطلاحات عامیانه آشنا می کند و با دیدن فیلم های مختلف اصطلاحات بیشتری یاد می گیرید. فیلم یکی از مهمترین منابع آموزشی برای یادگیری زبان انگلیسی است و با دیدن فیلم های انگلیسی، کلمه های و واژه های جدید را در قالب جمله های کاربردی یاد خواهید گرفت و همچنین با فرهنگ و آداب و رسوم آن کشور آشنا می شوید. دیدن فیلم به شما کمک می کند که با زبان بدن آشنا شوید و از آن جایی که فیلم سرگرم کننده است، بدون خستگی زبان را یاد می گیرید و در حین دیدن فیلم از آموزش زبان لذت می برید.

از دیگر مزیت های آموزش زبان انگیسی با فیلم این است که زبانی که در فیلم ها استفاده می شود، به دنیای واقعی نزدیک تر است به طور کلی می توان گفت با دیدن فیلم، مهارت های کلامی و ارتباطی شما تقویت می شود.

بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم

بهتر است فیلمی انتخاب کنید که برای شما جذاب باشد و علاقه شما را به آموزش زبان انگلیسی بیشتر کند زیرا برای یادگیری بهتر باید چند بار فیلم را نگاه کنید. بار اول فیلم را تا آخر نگاه کنید و از دیدن آن لذت ببرید. با این کار با موضوع کلی فیلم و با شخصیت های فیلم آشنا می شوید و مهارت های 4 گانه شما تقویت می شود. بعد از این که یک بار به طور کامل فیلم را دیدید، دوباره بخشی از فیلم را بدون زیرنویس ببینید و نکاتی را که فهمیده ایی را یاد داشت کنید. دیدن فیلم بدون زیرنویس، مهارت شنیداری شما را تقویت می کند. برای این که متوجه شوید چقدر از فیلم را متوجه شده اید، دوباره همان بخش را با زیرنویس ببینید و سپس یادداشت های خود را با آن مقایسه کنید. معنی لغاتی را که نمی دانید در فرهنگ لغت پیدا کنید و سعی کنید آنها را در جمله استفاده کنید. برای درک بهتر، جملات فیلم را به ذهن بسپارید و سعی کنید هنگام مکالمه با دوستان خود، این جملات را به کار ببرید. بسیاری از اساتید با تجربه زبان، با دیدن فیلم و سریال زبان انگلیسی خود را تقویت کرده اند.

برای شروع کار از فیلم های کوتاه یا سریال ها استفاده کنید زیرا اگر با زبان انگلیسی آشنایی نداشته باشد و تازه کار باشید، ممکن است از دیدن فیلم های طولانی خسته شوید و مطلب جدیدی یاد نگیرید.  برای تقویت و بهبود یافتن تلفظ زبان انگلیسی، می توانید بعد از تمام شدن هر جمله فیلم را متوقف کنید و همان جمله را با لهجه بازیگر تکرار کنید. برای گرفتن نتیجه بهتر، بارها و بارها این کار را تکرار کنید. اگر فیلم را همراه با کسی بینید می توانید دیالوگ یک قسمت از فیلم را انتخاب کرده و به جای بازیگران حرف بزنید. در مرحله بعدی می توانید بدون این که فیلم را متوقف کنید، جملاتی را که متوجه می شوید با صدای بلند تکرار کنید. با تکرار جملات، آنها را بهتر درک می کنید و می توانید در موقعیت های مختلف از این جمله ها استفاده کنید. با این روش دیدن فیلم، طولانی تر از حد معمول می شود ولی چون هدف شما از دیدن فیلم، آموزش زبان انگلیسی است مهم نیست که چقدر طول بکشد. از آن جایی که در فیلم های انگلیسی زبان، جدیدترین واژه ها و اصطلاحات روزمره استفاده می شود، یکی از بهترین راه ها برای آموزش و تقویت زبان انگلیسی است.

برای شروع بهتر است فیلم هایی انتخاب کنید که به راحتی قابل درک باشد و زیاد از اصطلاحات عامیانه در آن استفاده نشده باشد. زیرا اگر با این واژه ها آشنایی کافی نداشته باشید، ممکن است گیج شوید و چیز زیادی یاد نگیرید. بهتر است برای آموزش زبان انگلیسی، فیلم های خیلی قدیمی انتخاب نکنید زیرا این فیلم ها اصطلاحاتی دارد که ممکن است به راحتی آنها را یاد نگیرید.

بسیاری از فیلم ها از روی کتاب های مشهور و پر طرفدار ساخته شده اند. خواندن کتاب قبل از دیدن فیلم، کمک زیادی به درک بهتر فیلم می کند زیرا قبل از دیدن فیلم موضوع کلی آن را می دانید و با شخصیت ها آشنا شده اید. فیلم هایی که بر اساس یک کتاب نوشته شده اند، در آموزش زبان انگلیسی نقش مهمی ایفا می کنند. می توانید قبل یا بعد از دیدن فیلم کتاب را بخوانید و هر قسمت از فیلم را که متوجه نشدید را از روی کتاب بخوانید. فیلم هایی که بر اساس داستان های یک کتاب مشهور ساخته می شوند، متن قوی و فوق العاده ایی دارند و سطح زبان شما را تا حد زیادی بالا می برند.

با دیدن فیلم بعد از مدتی می توانید مانند یک فرد بومی، به زبان انگلیسی صحبت کنید و  کلمات کاربردی و اصطلاحات روزمره را به خوبی یاد بگیرید. ممکن است آموزش زبان انگلیسی با دیدن فیلم در ابتدا کمی سخت باشد و خیلی سریع پیش نرود، زیرا فهمیدن کامل فیلم زمان می برد اما بعد از مدتی، قدرت و سرعت یادگیری شما بیشتر می شود و از این روش آموزشی لذت می برید.

دیدگاهتان را بنویسید