زبان کره ای در برخی از کشورها مانند چین، ژاپن، ایالات متحده، کره جنوبی و کره شمالی استفاده می شود اما بخش عمده ی گویشگران آن در کره شمالی و کره ی جنوبی متمرکز شده اند که در شمال آن را «چو سئون مال» و در کره جنوبی «هان گوگ مال» می نامند. این زبان به عنوان هفدهمین زبان رایج در جهان تبدیل شده است. درصدی از کلمات تشکیل دهنده ی زبان کره ای برگرفته از کلمات زبان چینی است که حدودا 10% از کلمات زبان کره ای را تشکیل می دهد. حدود 80 میلیون کره ای زبان بومی در سراسر جهان وجود دارد. 50 میلیون از کره جنوبی، 25 میلیون از کره شمالی و 2.5 میلیون از چین می آیند. همچنین جوامع کره ای زبان قابل توجهی در ژاپن، روسیه و ایالات متحده وجود دارد. در موسسه آموزشی تهران زبان، تدریس خصوصی زبان کره ای به صورت حرفه ای و کاربردی برگزار می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با ویژگی های زبان کره ای و مزیت تدریس خصوصی زبان کره ای و غیره آشنا شوید. برای شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان کره ای که به دو صورت آنلاین و حضوری انجام می شود، با کارشناسان ما در آموزشگاه زبان تهران تماس بگیرید تا از هزینه و قیمت ساعتی و جلسه ای کلاس های تدریس خصوصی زبان کره ای و مزایای آن آگاه شوید. کلاس های آنلاین از طریق واتساپ یا اسکایپ برگزار می شود. همچنین هر کجای تهران مانند شمال، جنوب، شرق و غرب تهران یا کرج باشید، معلم های خصوصی زبان به منزل یا محل کار شما خواهند آمد.

تدریس خصوصی زبان کره ای

ضرورت تدریس خصوصی زبان کره ای

آشنایی با تاریخ و فرهنگ کره جنوبی، جهت مقاصدگردشگری و یا مهاجرت به کشور کره جنوبی ، آشنایی با ادبیات کره ، جهت تجارت در کره جنوبی. اینکه به چند زبان مسلط باشید نه تنها رزومه شما را بهتر می کند بلکه می تواند حیطه ی کاری شما را نیز تغییر دهد.

هزینه تدریس خصوصی زبان کره ای

باید گفت که عوامل مختلفی بر روی تعیین نرخ و هزینه کلاس های تدریس خصوصی زبان تاثیر گذار است. یکی از این عوامل مکان برگزاری جلسات آموزشی است. چراکه بیشتر آموزشگاه ها نرخ کلاس تدریس خصوصی خود را با توجه به مکان برگزاری کلاس تعیین می کنند. به همین جهت سعی کنید آموزشگاهی را انتخاب کنید که دارای یک نرخ ثابت برای مکان های مختلف است. از دیگر عوامل تعیین کننده نرخ کلاس های تدریس خصوصی زبان کره ای، تعداد جلسات برگزاری جهت آموزش این زبان است. همچنین آموزشگاهی که زبان آموز در آن مشغول به یادگیری زبان کره ای است نیز بر قیمت و هزینه کلاس تاثیرگذار است چرا که هر آموزشگاه با توجه به خدماتی که ارائه می دهد، هزینه های متفاوتی را برای زبان آموز در نظر می گیرد.

 آموزش زبان کره ای

یادگیری زبان کره ای برای بسیاری از افراد جز اهداف مهم در جهت راه اندازی کسب و کار خود محسوب می شود، زیرا رشد اقتصادی کره جنوبی تقاضا برای  سخنرانان کره ای را در تجارت جهانی افزایش داده است همچنین در سال 2022 این کشور جزو  15 کشور برتر از نظر اقتصادی و ششمین کشور جهان از نظر صادرات است و این بدان معناست که تدریس خصوصی زبان کره ای می تواند در جذب فرصت های شغلی و حرفه ای برای شما بسیار تاثیرگذار باشد. از همین رو برای یادگیری زبان های خاص و نادر همچون زبان کره ای باید به دنبال اموزشگاه حرفه ای باشید. آموزشگاه تهران زبان در این  راستا با روشی منحصر به فرد به تدریس خصوصی زبان کره ای توسط اساتید خبره و با تجربه پرداخته است که با مراجه به سایت تهران زبان جهت آموزش زبان کره ای و دیگر زبان های خارجه می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید. در آموزشگاه زبان تهران، دیگر دوره ها مانند تدریس خصوصی زبان ژاپنی نیز بر گزار می شود.

آیا یادگیری زبان کره ای سخت است؟

درجه دشواری زبان کره ای متوسط تعیین شده است، به این صورت که اگر قرار باشد میزان سختی زبان های مختلف را از 1 به معنی خیلی آسان تا 5 به معنی خیلی دشوار در نظر بگیریم میزان سختی زبان کره ای را می توان 3 در تظر گرفت. هر کلمه در زبان کره ای از 2 تا 5 قسمت مستقل تشکیل شده است. یادگیری الفبای کره ای بسیار آسان است به طوری که می توان  با چند جلسه تدریس خصوصی زبان کره ای آن را فرا گرفت ولی در مقابل آن یادگیری دستور ها و صیغه های زبان کره ای دشوار است.

هانگول چیست؟

الفبای کره ای که به نام هانگول نیز شناخته می شود، توسط پادشاه سجونگ بزرگ و دانشمندانش در سال 1443 اختراع شد. این الفبای رسمی در سال 1446 اعلام شد و یکی از بزرگترین و منحصر به فردترین دستاوردهای پادشاه سجونگ است. هانگول یک سیستم آوایی است که هم علمی و هم فلسفی است. یادگیری حروف الفبای کره ای از ملزومات آموزش و تدریس خصوصی زبان کره ای است.برای این کار می توانید از فلش کارت ها استفاده نمایید. همچنین می توانید با تماشای سریال های کره ای علاوه بر سرگرم شدن، نحوه ی ادای کلمات را به خاطر بسپارید و به مرور ملکه ذهنتان شود. دنبال کردن سریال های کره ای به مرور به شما این امکان را می دهد که بدون هیچ زحمتی به یادگیری بپردازید.

چهار مزیت بزرگ یادگیری زبان کره ای در آینده

یادگیری زبان کره ای مزایای متعددی دارد. برای شروع، همه ما می دانیم که فرهنگ کره ای در حال افزایش محبوبیت و سودآوری در سرتاسر جهان است و چگونه مردم کره در هر گوشه ای از جهان کسب و کار راه اندازی می کنند. این امر برای همه مهم است که حداقل بتوانند یک مکالمه اساسی با آنها داشته باشند تا صاحبان مشاغل را برای همکاری با شما جذب کنند. با شرکت در دوره های تدریس خصوصی زبان کره ای آموزشگاه تهران زبان به راحتی می توانید با کارفرمایان با زبان کره ای مذاکره کنید و فرصت های شغلی ایده آل خود را از دست ندهید. در ادامه از دیگر مزایای زبان کره ای توضیحاتی آورده ایم:

 1. یادگیری یک زبان جدید شما را باهوش تر می کند و رشد ذهنی و فکری شما را تحریک می کند و ساختار مغز شما را از نظر فیزیکی بهبود می بخشد به طور عمده یک فردی که دو زبانه است ماده ی خاکستری مغز او بیشتر از افرادی می باشد که یک زبانه اند.
 2. به ایجاد روابط تجاری شما کمک می کند.
 3. امکان تحصیل در دانشگاه ملی سئول که در سال 2021 رتبه 37 جهانی را در بین بهترین دانشگاه های جهان کسب نموده است.
 4. یادگیری یک زبان جدید میتواند سفر را سرگرم کننده کند و به شما کمک کند تا با فرهنگ کره بیشتر آشنا شوید.
 5. فرصت های جدید و هیجان انگیزی را در زندگی باز می کند و روابط تجاری را بهبود می بخشد. زبان کره ای شما را برای ارتباط با شرکت های کره ای نزدیک می کند، که فرصت ها و مسیرهای بیشتری را به همراه خواهد داشت.

انواع مکالمه در زبان کره ای

 1. غیر رسمی: این شیوه ی سخن گفتن معمولا در بین جوان تر ها و جمع های دوستانه و صمیمی کاربرد دارد.
 2. مودبانه و رسمی:این شیوه از سخن گفتن معمولا برای ارتباط با افراد بزرگتر و همکاران در موقعیت های مختلف اجتماعی و مکان های رسمی و ارتباط با افراد غریبه کاربرد دارد.
 3. کاملا رسمی:این شیوه از سخن گفتن بیشتر در اخبار و موارد نظامی استفاده می شود.

مهم ترین بخش در گفتار  هر زبانی  سطوح  رسمی آن است و از آنجایی که کشور کره از نظر  فرهنگی دارای تشریفات و آداب خاص هست فهم و درک سطوح مختلف گفتاری این کشور نقش مهمی در یادگیری زبان آن کشور و برقراری ارتباط با مردمانش دارد. در اینجا ما می خواهیم  چهار سطح از سطوح مختلف گفتاری زبان کره ای را بررسی کنیم.

سطح اول مربوط می شود به حالت تشریفاتی و ادب بالا که در زمان های قدیم برای مخاطب قرار دادن ملکه و پادشاه یا مقامات عالی رتبه از آن استفاده می کردند و امروز نیز  این سطح در فیلم ها و سریال های تاریخی کره ای قابل مشاهده است.

سطح دوم مربوط به ارتباط برقرار کردن  همکاران در محیط های رسمی  یا ارتباط گرفتن با غریبه ها در جلسات نخستین آشنایی است که رایج ترین نوع سطح گفتاری است.

سطح سوم سطح غیر معمول یا آشنا است که معمولا برای گفت وگو های افراد آشنا مثل جمعی از  مردان یا جمعی از میانسالان که بهم نزدیک هستند و باهم آشناییت دارند به کار می رود البته از این سطح برای مورد خطاب قرار دادن جوان ها و نوجوان ها توسط افراد سن بالا  نیز استفاده می شود. همچنین این سبک برای مخاطب قرار دادن دوستان نیز به کار می رود.

سطح چهارم سطح غیر رسمی بوده که در گفت و گو با اعضای خانواده یا دوستان بسیار صمیمی استفاده می شود. البته شما در روند آموزشی زبان کره ای با این سطح ها و سطوح گفتاری دیگر زبان کره ای آشنا می شوید.

چرا باید کره ای یاد بگیریم؟

در طول این مقاله دلایل گوناگونی بیان شد از جمله مزیت های یادگیری زبان کره ای و افراد از هر دستی نیز دلایل گوناگونی برای یادگیری زبان کره ای دارند از علاقه به گروه های کیپاپ تا کوچ کردن برای کار در این کشور ولی دلیل شما هرچه که باشد یادگیری زبان کره ای در عصر امروزه که صنعت کره رشد فراوانی دارد مطمعنا ارزشمند و مفید خواهد بود. شما می توانید با مراجعه به آموزشگاه های معتبر  زبان کره ای را  به صورت تخصصی و کارامد یاد بگیرید.

10 دلیل مهم برای یادگیری زبان کره ای

کره ای هفدهمین زبان پرکاربرد در جهان با تقریباً. 80 میلیون زبان مادری کره جنوبی و همچنین سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و کشوری زیبا و پویا می باشد. در اینجا 10 دلیل مهم برای یادگیری زبان کره ای را فهرست می کنیم.

 1. اگر می خواهید به کره سفر کنید یا می خواهید در آنجا تحصیل، کار یا تجارت کنید، باید به یادگیری زبان کره ای فکر کنید.
 2. یادگیری الفبای کره ای هانگول واقعا آسان است. شما می توانید آن را در یک یا دو ساعت یاد بگیرید. همه کاراکترها ترکیبی از خطوط مستقیم یا دایره هستند. این گرافیک جالب را بررسی کنید.
 3. سیستم تلفظ در کره ای مانند انگلیسی تصادفی نیست. ارتباط بین املا و تلفظ کلمات در کره ای بسیار علمی است. قواعد بسیار منطقی و علمی برای تلفظ وجود دارد که یادگیری آنها در ابتدا دشوار است، اما زمانی که آنها را یاد بگیرید، احتمال تلفظ نادرست هر کلمه بسیار کم است.
 4. یادگیری زبان کره ای برای انگلیسی زبانان بومی دشوار است زیرا از الگوی SOV  پیروی می کند. اما هنگامی که مفهوم را درک کردید، واقعا آسان است.
 5. در زبان کره ای، اشکال فعل بر اساس مفرد یا جمع تغییر نمی کند (برخلاف انگلیسی، هندی و بسیاری از زبان های دیگر)
 6. برخلاف زبان هایی مانند هندی یا فرانسوی، در کره ای مفهوم جنسیت (اسم) وجود ندارد. جنسیت اسم ها بر سایر عناصر جمله تأثیر نمی گذارد
 7. لحن خاصی برای یادگیری وجود ندارد (مانند زبان چینی و برخی از زبان های دیگر)
 8. زبان کره ای سیستم بسیار جامعی از عبارات پر معنا دارد که ممکن است در ابتدا ترسناک باشد، اما بعدا جالب می شود و به شما کمک می کند فرهنگ و جامعه کره را بهتر درک کنید.
 9. کلمات انگلیسی معروف به طور گسترده در کره استفاده می شود و درک می شود. بنابراین وقتی واژگان مناسب پیدا نمی کنید از کلمه انگلیسی استفاده کنید و به احتمال زیاد درک خواهید شد.
 10. پس از یادگیری زبان کره ای، می توانید متن آهنگ کی پاپ مورد علاقه خود و دیالوگ های درام کره ای را بهتر درک کنید. اگرچه هنوز هم می‌توانید با استفاده از زیرنویس‌های انگلیسی از آن‌ها لذت ببرید، اما درک زبان کره‌ای لذت را به سطح دیگری می‌برد زیرا می‌توانید تفاوت‌های ظریف و احساسات را درک کنید.