زبان ژاپنی یکی از زبان‌های زنده دنیاست و علاوه بر اینکه 130 میلیون نفر در دنیا به زبان ژاپنی صحبت می‌کنند این طرفداران زیادی نیز دارد. هر ساله افراد زیادی به دلیل مهاجرت و تحصیل به ژاپن، اقدام به یادگیری این زبان زیبا می‌کنند. البته افراد زیادی نیز به دلیل علاقه شخصی به تماشای انیمه‌های این کشور و یا خواندن مانگاهای آن نیز مایل به یادگیری زبان ژاپنی هستند. در این زمان بهترین روش یادگیری این زبان، می‌تواند استفاده از معلم خصوصی و تدریس خصوصی زبان ژاپنی باشد. برای شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان ژاپنی که به دو صورت آنلاین و حضوری انجام می شود، با کارشناسان ما در آموزشگاه زبان تهران تماس بگیرید تا از هزینه و قیمت ساعتی و جلسه ای کلاس های تدریس خصوصی زبان ژاپنی و مزایای آن آگاه شوید. کلاس های آنلاین از طریق واتساپ یا اسکایپ برگزار می شود. همچنین هر کجای تهران مانند شمال، جنوب، شرق و غرب تهران یا کرج باشید، معلم های خصوصی زبان به منزل یا محل کار شما خواهند آمد.

چرا باید زبان ژاپنی یاد بگیریم؟

اگر بخواهیم دلایل یادگیری زبان ژاپنی را بررسی کنیم، قطعا باید یک مقاله کامل را به این موضوع اختصاص دهیم. اما به طور جامع و خلاصه، دلایل یادگیری زبان ژاپنی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ژاپنی نهمین زبان زنده دنیا است
 • ژاپن می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مهاجرت و داشتن یک زندگی با کیفیت باشد
 • ژاپن در علم رباتیک و تکنولوژی، به سرعت در حال پیشروی است، بنابراین اگر شما در این حوزه فعالیت می‌کنید، یادگیری این زبان برای شما از الزامات است
 • به دلیل افراد کمی که به دنبال یادگیری زبان ژاپنی می‌روند و رقابت کم در این حوزه، یادگیری زبان ژاپنی می‌تواند فرصت‌های شغلی فوق‌العاده‌ای را برای افراد به وجود ‌آورد به عنوان مترجم دولتی، ارائه دهنده خدمات زبانی و…
 • ژاپن کشوری بسیار قدرتمند و غنی از فرهنگ است. فرهنگ و رفتارهای اجتماعی مردم ژاپن چیزی نیست که شما بتوانید آن را در کشورهای دیگر پیدا کنید. یادگیری زبان ژاپنی می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید سنت‌های جالب این کشور را یاد بگیرید و در حین آموزش نیز لذت ببرید
 • با یادگیری زبان ژاپنی شما می‌توانید در ژاپن به تدریس زبان انگلیسی بپردازید
 • پراکندگی زبان ژاپنی را می‌توان در چند کشور پیدا کرد. برزیل بزرگ‌ترین جامعه ژاپن را دارد و پس از آن ایالات متحده آمریکا، فیلیپین، چین، بریتانیا، پرو و کانادا بیشترین پراکندگی زبان ژاپنی را دارند

آموزش و تدریس خصوصی زبان ژاپنی

تدریس خصوصی زبان ژاپنی  با یادگیری آن در آموزشگاه و کلاس‌های چند نفره تفاوت چندانی ندارد.هرچند که به طور کلی، مزیت‌های یادگیری ژاپنی به صورت خصوصی بهتر است. در طی تدریس خصوصی نیز به طور کامل بر 4 مهارت اصلی یعنی گفتاری، شنیداری، درک مطلب و نوشتاری کار می‌شوند و فرد می‌تواند با توجه به مهارت و یا ضعف خود، وقت بیشتری برای هرکدام از این مهارت‌ها بگذارد. در آموزشگاه زبان تهران، دیگر دوره ها مانند کلاس تدریس خصوصی زبان اسپانیایی نیز برگزار می شود.

تدریس خصوصی زبان ژاپنی

یادگیری حروف زبان ژاپنی

زبان ژاپنی با نام نیهونگو شناخته می‌شود. این زبان ساختار واژگان و دستوری منحصر به خود را دارد. به طور کلی، سیستم نگارشی زبان ژاپنی 3  نوع الفبای مختلف دارد که شامل موارد زیر می‌شوند:

خط کانجی

خط کانجی در واقع همان حروف تصویری هستند که در گذشته از زبان چینی وارد زبان ژاپنی شده‌اند. به طور کلی، هر کدام از حروف خط کانجی نمایانگر یک کلمه جدا است. به عنوان مثال یک حرف به معنای رودخانه و حرف دیگر به معنای درخت است. کانجی‌ها در زبان ژاپنی می‌توانند به چند صورت خوانده و تلفظ شوند. البته باید بدانید که بین خط کانجی که در ژاپن می‌شود و بین زبان چینی که امروزه رواج دارد تفاوت‌های بسیار زیادی وجود دارد و این دو شبیه به هم نیستند.

کانا

کانا خطی است که به آن خط هجانگار می‌‌گویند و از آن در نگارش ژاپنی استفاده می‌شود. کانا خود شامل دو دسته خط هجانگار می‌شود:

هیرانگا: این خط برای نوشتن کلمه‌های اصیل ژاپنی و یا کلمات بیش از حد رسمی که برای افراد ناشناخته هستند به کار می‌رود. در هیرانگا هر کارکتر بیان کننده یک آوا و هجا می‌باشد.

کاتاکانا: از این خط برای نوشتن واژه‌های وارد شده از زبان‌های دیگر و یا کلمات بیگانه استفاده می‌شود. کاتانا به معنای کانای تکه تکه است، زیرا حروف کاتانا از قسمت‌های مختلف کانجی‌ها برداشته شده است. کاتانا و هیرانگا هردو از حروف صدادار تشکیل شده‌اند، به این معنی که هیچ حرفی به ساکن ختم نمی‌شود.

رومانجی

رومانجی به معنای حروف و الفبای لاتین هستند که در زبان ژاپنی برای نوشتن با رایانه و یا تلفن همراه استفاده می‌شوند.

بیشتر جمله‌هایی که در زبان ژاپنی مورد  استفاده قرار می‌گیرند از کانجی و هیرانگا تشکیل شده‌اند. در واقع کانجی‌هایی که از زبان چینی وارد زبان ژاپنی شده‌اند، بیشتر برای نام، قید، صفت و فعل استفاده می‌شوند. ممکن است که تصور کنید این حروف بسیار گسترده و پیچیده هستند، اما با تدریس خصوصی زبان ژاپنی و یادگیری با تمرکز کامل، به راحتی می‌توانید الفبای ژاپنی را فرا بگیرید.

آزمون بین المللی JLPT

JLPT به معنای Japanese Language Proficiency Test است. افرادی که قصد تحصیل و یا کار در ژاپن را دارند، حتما باید این آزمون را قبول شوند زیرا تنها تست زبان معتبر برای ژاپن می‌باشد. آمادگی برای آزمون JLPT نیازمند یادگیری و فراگیری کامل زبان ژاپنی است و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا برای آمادگی در این آزمون از مدرسین خصوصی زبان ژاپنی کمک بگیرند.

چرا تدریس خصوصی زبان ژاپنی بهترین راه برای یادگیری این زبان است؟

به طور کلی می‌توان گفت که آموزش خصوصی همیشه راه بهتری برای یادگیری است. در طی تدریس خصوصی هم یادگیری دانش آموز بالا می‌رود و هم بازدهی کلاس بیشتر می‌شود؛ زیرا تمرکز مدرس تماما بر یک دانش آموز است. به طور کلی، تدریس خصوصی زبان ژاپنی مزیت‌های زیر را دارد:

 • زبان آموز و مدرس اختیار کامل بر زمان و سرعت یادگیری دارند. به عنوان مثال اگر یک دانش آموز سریعا زبان را فرا بگیرد می‌تواند با سرعت بیشتری آموختن را پیش ببرد. در حالی که اگر همین دانش آموز در یک کلاس چند نفره باشد، باید با سرعت پایین کلاس پیش برود.
 • از آنجایی که تمرکز مدرس تنها بر یک زبان آموز است، می‌تواند به خوبی بر مشکلات او تمرکز کرده و زمان کافی را برای حل این مشکلات صرف کند.
 • استاد و شاگرد می‌توانند به دلخواه خود زمان کلاس‌ها را تنظیم کنند و اگر زمانی شاگرد و یا استاد نتوانست سر کلاس حضور یابد، جلسه جبرانی تشکیل می‌شود. در حالی که در یک کلاس چند نفره، اگر دانش آموزی غیبت کند دیگر امکان جبران و تدریس دوباره وجود ندارد.
 • محل برگزاری کلاس بر عهده خود زبان آموز و استاد است و می‌تواند سر محل کار، کلاس و یا خانه باشد. این موضوع می‌تواند برای زبان آموزانی که فاصله زیادی تا اموزشگاه زبان دارند بسیار کمک کننده باشد.
 • اگر زبان آموز به هر دلیلی مانند مشغله کاری و… نتواند روزهای مشخصی در هفته را به کلاس اختصاص دهد، بهترین گزینه کلاس خصوصی است زیرا می‌تواند هر زمان که می‌خواهد زمان کلاس را تعیین کند، حتی می‌تواند روزهای پنجشنبه و جمعه نیز برای برگزاری کلاس تدریس خصوصی زبان ژاپنی بهره ببرد.

برای یادگیری زبان ژاپنی چه مقدار زمان لازم است؟

این موضوع به مقدار زیادی بستگی به سرعت یادگیری زبان آموز دارد. از آنجایی که زبان ژاپنی دارای حروف زیادی است، ممکن است یادگیری آن برای برخی از افراد دشوار باشد. اما با آموزش اصولی و درست، افراد می‌توانند به آسانی این زبان را فرا بگیرند. به طور متوسط، برای افرادی که قصد یادگیری زبان ژاپنی را دارند، 30 الی 35 جلسه برگذار می‌شود تا این افراد به حد متوسطی از یادگیری این زبان برسند. لازم به ذکر است که زمان این جلسات بین 5/1 الی 2 ساعت هستند. طبیعتا هرچقدر که افراد قصد داشته باشند تا بیش‌تر پیش بروند و این زبان را به طور حرفه‌ای‌تری یاد بگیرند، زمان بیشتری را باید صرف کنند.

به همین دلیل است که اکثر افراد به سمت تدریس خصوصی زبان ژاپنی می‌روند زیرا در کلاس خصوصی، فرد بهتر و بیشتر یاد می‌گیرد و پروسه یادگیری سرعت می‌گیرد.

هزینه کلاس خصوصی زبان ژاپنی چقدر است؟

هزینه تدریس زبان ژاپنی در آموزشگاه‌های مختلف و حتی و مدرس‌های مختلف متفاوت است و نمی‌توان قیمت یکسانی را ارائه داد. اما به طور کلی باید بدانید که با توجه به سطح فرد، دانش و سطح معلم و همچنین جلسات لازم برای یادگیری هزینه تدریس زبان ژاپنی متفاوت خواهد بود. طبیعتا هرچقدر که فرد خواستار یادگیری مطالب حرفه‌ای‌تری باشد، هزینه کلاس‌ها نیز بالاتر رفته و بیشتر می‌شوند. همچنین مدرسینی که سطوح بالایی از زبان ژاپنی را تدریس می‌کنند نیز هزینه بیشتری را دریافت خواهند کرد. بنابراین هزینه یادگیری این زبان به صورت خصوصی بستگی به زبان آموز و سطح یادگیری او دارد.

کلام آخر

زبان ژاپنی نهمین زبان زنده دنیا است که حدود 130 میلیون نفر صحبت کننده دارد. با توجه به پیشرفت روز افزون کشور ژاپن در علم و تکنولوژی، اقتصاد و… طبیعی است که افراد زیادی قصد داشته باشند تا برای تحصیل و یا کار به این کشور مهاجرت کنند. بسیاری از افراد با روبه‌رو شدن با حروف زیاد این زبان (کانجی، کانا، رومانجی) تصور می‌کنند که یادگیری این زبان بسیار سخت و زمان‌بر است، اما اگر این آموزش به طور درست و توسط یک فرد حرفه‌ای صورت گیرد، یادگیری این زبان محبوب بسیار آسان می‌شود. به همین دلیل افراد زیادی به تدریس خصوصی زبان ژاپنی روی می‌آورند، زیرا در کلاس‌های خصوصی، یادگیری فرد بیشتر و بهتر می‌شود. همچنین افراد می‌توانند در کلاس‌های خصوصی زمان بیشتری را برای رفع ضعف‌های خود صرف کنند تا بتوانند به خوبی یادگیری با کیفیتی را در پیش بگیرند.