با توجه به اهمیت یادگیری زبان انگلیسی ، این روزها آموزشگاه های زبان زیادی در سطح کشور وجود دارد. بیشتر افرادی که تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی دارند، به دنبال آموزشگاه های معتبر و شناخته شده هستند. یادگیری زبان انگلیسی و چند زبان دیگر مانند فرانسوی، آلمانی و ایتالیایی، اهمیت زیادی در کل دنیا دارد و آموزشگاه های زبان در سراسر دنیا سعی می کنند بهترین روش تدریس را به زبان آموزان ارائه دهند تا بتوانند زبان آموزان بیشتری را جذب آموزشگاه خود کنند.

بعضی از آموزشگاه های زبان به صورت مختلط برگزار می شوند. تحقیقات نشان می دهد آموزشگاه های زبان مختلط بازدهی بهتری نسبت به سایر آموزشگاه ها دارند. در کلاس های مختلط رقابت میان زبان آموزان بیشتر است و زبان آموزان تلاش بیشتری برای یادگیری می کنند. بعضی از مدرسین زبان معتقدند افرادی که اعتماد به نفس کمی دارند، بهتر است در آموزشگا های زبان مختلط ثبت نام کنند زیرا در یک کلاس مختلط افراد سعی می کنند تسلط بیشتری بر خودشان داشته باشند. کلاس های ما در همه جای تهران شامل شرق، غرب، شمال و جنوب تهران برگزار می شود. برای ثبت نام در کلاس های زبان مختلط و یا آگاهی از هزینه و قیمت ساعتی و جلسه ای کلاس زبان مختلط با آموزشگاه زبان تهران تماس بگیرید.

آموزشگاه زبان مختلط

معیارهای تعیین یک آموزشگاه زبان مختلط خوب

آموزشگاه های زبان، روش های مختلفی برای آموزش دارند و هر کدام با روش منحصر به فرد خود تدریس می کنند ولی با این وجود در رعایت استانداردهای کیفی آموزش زبان انگلیسی، وجه اشتراک دارند. برای انتخاب یک آموزشگاه زبان مختلط که مطابق با خواسته های شما باشد، معیارهایی وجود دارد که در این مقاله به آن می پردازیم.

 • یکی از معیارهای انتخاب آموزشگاه زبان مختلط، حضور استادهای با تجربه و ماهر در آموزشگاه است. به طور کلی آموزشگاه های مختلطی که اساتید خوبی دارند به عنوان یک آموزشگاه نمونه در سطح کشور شناخته می شوند.
 • بعضی از آموزشگاه های زبان مختلط از مراحل مقدماتی تا به پایان رسیدن دوره های پیشرفته، یک پشتیبان برای زبان آموز در نظر می گیرند. وظیفه پشتیبان این است که با پیگیری های اینترنتی و تلفنی بر روند پیشرفت زبان آموزان نظارت داشته باشد.
 • هر کدام از آموزشگاه های مختلط، عملکرد متفاوتی با سایر آموزشگاه ها دارند و زبان آموزان می توانند با توجه به هدفشان از یادگیری زبان، در آموزشگاه مختلط مورد نظرشان ثبت نام کنند.
 • یکی دیگر از معیارهای انتخاب آموزشگاه زبان مختلط این است که زبان آموز محدودیتی در انتخاب یادگیری زبان و روش های تدریس نداشته باشد و بتواند شیوه آموزشی مورد نظرش را به راحتی پیدا کند.

بعضی از مراکز آموزشی مختلط، علاوه بر آموزش زبان انگلیسی، زبان های دیگری آموزش می دهند و همچنین دوره های تافل، آیلتس و TTC برای زبان آموزان برگزار می کنند. زبان آموزان باید با توجه به هدفی که از یادگیری زبان دارند، در دوره ایی که می خواهند ثبت نام کنند. بیشتر آموزشگاه های زبان که به صورت مختلط تشکیل می شود، دارای دوره های عادی و فشرده است و زبان آموزان می توانند به راحتی وقتشان را با ساعت برگزاری کلاس ها تنظیم کنند. بسیاری از آموزشگاه های مختلط در سطح شهر وجود دارد که دوره های آیلتس را به صورت عادی و فشرده برگزار می کند و افرادی که قصد مهاجرت دارند و به اندازه کافی برای یادگیری زبان وقت ندارند، می توانند در دوره های فشرده شرکت کنند.

نحوه انتخاب بهترین آموزشگاه مختلط

 • کیفیت و نوع امتحاناتی که در آموزشگاه برگزار می شود، اهمیت خاصی دارد و باید مطابق با استانداردهای بین المللی باشد.
 • حضور اساتید با تجربه و ماهر یکی از موضوعات مهم است.
 • وجود تجهیزات کافی و یک محیط مناسب، در انتخاب آموزشگاه زبان تاثیر ویژه ایی دارد.
 • شهریه مناسب نسبت به کیفیت تدریس عامل مهمی محسوب می شود.

برخی از آموزشگاه های مختلط به طور تخصصی زبان انگلیسی را تدریس می کنند و بیشتر بر مکالمه تاکید دارند. افرادی که در این کلاس ها ثبت نام می کنند، اغلب در یک موسسه بازرگانی خارجی مشغول به کار هستند و برای این که بتوانند به راحتی با مشتریان خارجی صحبت کنند، بیشترین هدفشان از شرکت در این کلاس ها، یادگیری مکالمه زبان انگلیسی است. یکی دیگر از گزینه ها برای انتخاب آموزشگاه زبان مختلط، معرفی منابع آموزشی معتبر و جدید مانند کتاب و فایل های آموزشی است. بعضی از این آموزشگاه های مختلط، به خاطر پیشرفت زبان آموزان، کارگاه های رایگان آموزشی و کلاس های رفع اشکال برای آنها برگزار می کنند. در این کلاس ها بحث های آزاد انجام می شود به این ترتیب که استاد موضوعی را مطرح می کند و از شاگردان می خواهد درباره موضوع مورد نظر بحث کنند. این کار زبان آموزان را به چالش می کشاند و در ضمن یکی از روش های خوب برای تقویت مکالمه است.

مزایای موسسه زبان مختلط

 • یادگیری زبان در آموزشگاه های مختلط، برای کارهای گروهی زبان آموزان در آینده مفید است.
 • افراد بزرگسالی که در موسسات آموزشی مختلط درس می خوانند، برای انجام کارهای مشترک در آینده، آمادگی و فرصت بیشتری دارند.
 • شرکت در کلاس های مختلط، زبان آموزان را بیشتر به چالش می کشاند.
 • بعضی از محققین معتقدند که جو اخلاقی در آموزشگاه های مختلط بهتر از آموزشگاه های غیر مختلط است.
 • کلاس های مختلط می تواند به روند اجتماعی شدن زبان آموزان کمک بزرگی کند. زیرا بعد از پایان دوره آموزشی و در صورت وارد شدن به بازار کار، از آن جایی که زن و مرد ممکن است در یک محیط با هم کار کنند،  این موضوع از نظر اجتماعی به آنها کمک می کند.
 • با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، آموزشگاه های مختلط بازدهی بیشتری دارند و زبان آموزانی که در کلاس های مختلط شرکت می کنند، در آزمون نمره بهتری می گیرند زیرا رقابت در این کلاس ها بیشتر است.
بستن منو
Call Now Button