درسال های اخیر ایرانیان زیادی برای شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی به موسسات زبان مراجعه می کنند. اما دلیل علاقه ایرانیان به شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی چیست؟ مردم عرب زبان از دیرباز رابطه عمیقی با فارسی زبانان داشته اند. ایران به خاطر همسایگی با کشورهای عرب مانند عراق در غرب و امارات، عمان و قطر در جنوب خلیج فارس  و همچنین عربستان سعودی که مهد اسلام محسوب می شود، رابطه ای پر فراز و نشیب با اعراب در طول تاریخ داشته است. از طرفی دیگر تجارت روز افزون ایران با کشورهایی مانند عراق و امارات باعث ترغیب بسیاری از جوانان و تجار به شرکت در دوره های تدریس خصوصی زبان عربی شده است. در آموزشگاه زبان تهران، دوره های تدریس خصوصی زبان عربی آنلاین و حضوری در کنار کلاس های گروهی برگزار می شود. همچنین هر کجای تهران مانند شمال، جنوب، شرق و غرب تهران یا کرج باشید، معلم های خصوصی زبان به منزل یا محل کار شما خواهند آمد.

تدریس خصوصی زبان عربی

آموزش خصوصی زبان عربی (آنلاین و حضوری)

تمام شهریه پس از مکالمه روان

پس از طی نمودن راهی طولانی ما با افتخار اعلام می کنیم که بهترین آموزشگاه زبان تهران هستیم و آن را در عمل ثابت می کنیم. چطور؟ در آموزشگاه زبان تهران شما هیچ مبلغی را برای دوره آموزشی زبان پرداخت نخواهید کرد. تنها پس از پایان دوره و در صورت رضایت شما از استاد زبان و کلاس زبان آموزشگاه زبان تهران مبلغ کلاس را پرداخت خواهید کرد. برای این است که ما معتقدیم که بهترین موسسه زبان تهران هستیم چون به کیفیت تدریس مان واستادان زبان مجرب موسسه زبان تهران ایمان داریم شما هم پس از شرکت در کلاس های خصوصی و گروهی که به صورت آنلاین و حضوری انجام می شود،  آموزشگاه زبان تهران به این نتیجه خواهید رسید که آموزشگاه زبان تهران، بهترین آموزشگاه زبان تهران است.

برای شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی آنلاین یا حضوری با کارشناسان ما در آموزشگاه زبان تهران تماس بگیرید تا از هزینه و قیمت ساعتی و جلسه ای کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی حضوری و آنلاین و مزایای آن آگاه شوید. کلاس های ما در همه جای تهران شامل شرق، غرب، شمال و جنوب تهران برگزار می شود. همچنین اگر شما خانم هستید می توانید از امکان تدریس خصوصی زبان عربی در منزل توسط معلم خصوصی بان عربی خانم نیز بهره ببرید.

ارتباط بین زبان آموز و مدرس به صورت تک به تک و رو در رو انجام می‌شود  که همین امر باعث می شود دانشجو اعتماد به نفس بیشتری پیدا کند.

 • از آنجا که این زبان استفاده محدودی دارد، زبان آموز می‌تواند با متدهای تدریس خصوصی زبان عربی نکات بهتری و بیشتری را نسبت به کلاس‌های عمومی یاد بگیرد.
 • زمان در کلاس تدریس خصوصی زبان عربی آنلاین و حضوری متغیر است و زبان آموز می‌تواند بر اساس ساعت کاری خود و با هماهنگی مدرس ساعت مورد نظر خود را حتی در روزهای تعطیل انتخاب کند.
 • دوره‌های تدریس خصوصی زبان عربی اینترنتی و حضوری  کاملاً تضمین شده خواهد بود.
 • پرداخت شهریه برای کلاس خصوصی زبان عربی به صورت جلسه‌ای است تا به زبان آموز از نظر مالی فشار نیاید.
 • در کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی آنلاین زبان آموز می‌تواند بدون هیچ گونه ترسی از حضور در کلاس و همچنین خجالت سؤالات خود را بپرسد.
 • اکثر مدرسان کلاس تدریس خصوصی زبان عربی در این کشور زندگی یا تحصیل کرده است یا بومی آنجا بوده‌اند.
 • دست مدرس در کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی برای انتخاب متد آموزشی باز است و او می‌تواند بر اساس سطح زبان آموز یک روش خاصی را انتخاب کند.

 

 1. افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های دبی را دارند، می توانند در کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی شرکت کنند.
 2. افرادی که قصد گرفتن ویزای سریع و راحت‌تر دبی را دارند، می توانند در کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی شرکت کنند.
 3. افرادی که درزمینهٔ هنر و تاریخ فعالیت می‌کنند و لازم است تا دانش خود را در این زمینه با منابع اصلی افزایش دهند.
 4. افرادی که مبادلات تجاری با کشورهای عراق و امارات را دارند.
 5. افرادی که درزمینهٔ لیدر تور فعالیت می‌کنند، می توانند در کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی شرکت کنند.
 6. افرادی که قصد پیدا کردن شغل مناسب‌تر و بهتری در کشور با دانستن زبان سوم را دارند می توانند در کلاس خصوصی زبان عربی ثبت نام کنند.
 7. افرادی که وقت خیلی کمی برای آموزش دارند باید در کلاس تدریس خصوصی زبان عربی شرکت کنند تا از کمترین فرصت بیشترین بهره را ببرند.
 8. افرادی که حوصله حضور در کلاس‌های عمومی را ندارند. ما به این افراد شرکت در کلاس های خصوصی زبان عربی را پیشنهاد می کنیم.
 9. دانشجویان رشته زبان عربی می توانند با شرکت در کلاس خصوصی زبان عربی با سرعت بیشتری زبان عربی را بیاموزند.

شهریه دوره تدریس خصوصی زبان عربی آنلاین و حضوری

شهریه کلاس آموزش زبان عربی بر اساس مکان و سطح زبان آموز تعیین می‌شود؛ البته کمتر کسی در ایران پیدا می‌شود که دانش حتی ابتدایی با این زبان داشته و برای همین اکثر مدرسان می‌دانند که باید از ابتدا به آموزش زبان عربی بپردازند. شهریه دوره‌ها به صورت جلسه‌ای محاسبه می‌شود و زبان آموز قادر است تا کل آن را در جلسه اول یا به صورت جلسه‌ای پرداخت نماید. زبان آموز انعطاف بیشتری برای پرداخت شهریه دارد. شهریه کلاس های آنلاین از حضوری کمتر است. این کلاس ها به صورت مجازی یا غیرحضوری نیز برگزار می شود.

کلاس خصوصی یا کلاس گروهی؟

باید گفت که کمتر کلاس عمومی در ایران وجود دارد که به آموزش زبان عربی بپردازد و بیشتر کلاس‌ها مخصوص افرادی که عجله‌ای برای یادگیری ندارند و البته زمان آن‌ها هم محدود است؛ برای همین اگر قصد یادگیری سریع یادگیری را دارد، ما به شما تدریس خصوصی زبان عربی را پیشنهاد می‌کنیم. در آموزشگاه زبان تهران، کلاس خصوصی زبان انگلیسی و کلاس خصوصی زبان آلمانی نیز برگزار می شود.

درباره زبان عربی

زبان عربی یکی از زبان هایی است که در مدارس کشورهای مسلمان تدریس می شود. آموزش زبان عربی در مدارس کشورهای مسلمان اهمیت زیادی دارد زیرا این زبان، زبان کتاب آسمانی بسیاری از کشورهای مسلمان محسوب می شود. زبان عربی از شاخه های زبان سامی است. زبان عربی با زبان عبری از یک خانواده هستند.زبان عربی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است به همین دلیل آموزش زبان عربی اهمیت زیادی در بسیاری از نقاط جهان دارد. تقریباً در حدود 400 ملیون از جمعیت جهان به زبان عربی صحبت می کنند. زبان عربی، زبان رسمی 29 کشور جهان است.

ضرورت آموزش زبان عربی

از آن جایی که مسلمانان عربی زبان جمعیت زیادی از دنیا را تشکیل می دهند، زبان عربی از جمله زبان های مهم دنیا محسوب می شود و آموزش زبان عربی برای افرادی که دائم به این کشورها سفر می کنند، امری واجب است. ما در آموزشگاه زبان تهران همیشه سعی کرده ایم تا بهترین آموزشگاه زبان در تهران باشیم و کلاس های آموزش زبان های مختلف از جمله کلاس تدریس خصوصی زبان عربی را نیز برگزار می کنیم. در این مقاله بعضی از ضرورت های آموزش زبان عربی را توضیح می دهیم.

 • زبان عربی، زبان قرآن و کلام خدا و وحی است. آموزش زبان عربی در فهم و درک آیات و معارف دینی به ما کمک بزرگی می کند.
 • برای مطالعه و یادگیری و به کار بردن احادیث پیامبران و امامان و کتاب های علوم اسلامی، آموزش زبان عربی لازم و ضروری است.
 • زبان عربی در طول قرن های متمادی، زبان تمدن مسلمانان بوده است. تجدید حیات علمی( رنسانس) اروپاییان با ترجمه کتاب های مسلمانان به زبان لاتین آغاز شد. آموزش زبان عربی، کلید آشنایی با فرهنگ عظیم اسلام و کشورهای اسلامی است. در کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی ما هر دو نوع عربی قرآنی و عربی محاوره ای را آموزش می دهیم.
 • برای درک و فهم میراث گرانبهای فرهنگ و تمدن اسلامی و داشتن یک ذهنیت عالی نسبت به تمدن گرانبهای اسلام، چاره ایی جزء آموزش زبان عربی وجود ندارد.افراد مسلمان و یا افرادی که به دین اسلام علاقه دارند، می توانند با آموزش زبان عربی، با فرهنگ و تمدن اسلام و آثاری که مسلمانان در عرصه های علمی از خود به جای گذاشته اند، آشنا شوند. با آموزش زبان عربی می توانیم از کتاب های تاریخی، علمی و ادبی دانشمندان بزرگ ایران و دیگر کشورهای اسلامی بهره بگیریم.
 • زبان عربی، زبان دین و مذهب است. قرآن کریم که کتاب آسمانی مردم مسلمان است به زبان عربی است. قرآن در طول قرن ها به زبان های مختلفی ترجمه شده است. انجام اعمال حج و زیارت مکان های مقدس و خواندن دعاهای دینی، آموزش زبان عربی را تبدیل به امری ضروری می کند.
 • بدون آموزش زبان عربی، ممکن است فهم و درک زبان فارسی تا حدی سخت شود زیرا زبان دین و ادب کشور ایران با زبان عربی ارتباط فراوانی دارد. تقریباً یک سوم از جملات فارسی از لغات و اصطلاحات و مشتقات عربی تشکیل شده است و درک و فهم این عبارات بدون آموزش زبان عربی و آشنایی با با این زبان امکان پذیر نمی باشد. بنابراین زبان عربی را به خاطر ریشه های عمیقی که در فرهنگ، زبان و باورهای دینی و مذهبی کشور ایران دارد به عنوان مکمل زبان فارسی می شناسیم . به همین دلیل آموزش زبان عربی برای مردم ایران نیز امری ضروری است.
 • زبان عربی، نخستین زبان جهان اسلام به شمار می رود. این زبان به بسیاری از زبان های دنیای اسلام مانند زبان فارسی و ترکی وارد شده و ارتباط عمیقی با این زبان ها دارد.عربی زبان اسلام است و مسلمانان سراسر جهان برای درک و خواندن کتاب آسمانی این دین، ملزم به آموزش زبان عربی هستند. به همین دلیل شاهد هستیم که ایرانیان در طول تاریخ بعد از اسلام، به آموزش زبان عربی پرداختند و در این زمینه پیشرفت قابل توجهی داشته اند و حتی بعضی از دانشمندان ایرانی، کتاب هایی به زبان عربی نوشتند و پایه و اساس بسیاری از علوم دینی را بنیان گذاری کردند. به واسطه قرآن دین اسلام انتشار پیدا کرد و با انتشار اسلام و قرآن، آموزش زبان عربی رواج پیدا کرد.
 • زبان عربی به عنوان زبان رسمی جهان اسلام شناخته شده است و ملت های متمدن و غیر عرب، فرهنگ و تمدن جدید اسلامی را با آموزش زبان عربی آغاز نمودند.

ممنوعیت کاربرد زبان فارسی در شهرهای زیارتی عراق

هر ساله هزاران زائر ایرانی به خاطر زیارت عتبات عالیات به شهرهای کربلا و نجف سفر می کنند. اکثر این افراد با مشکل زبان در این کشور روبرو هستند به همین دلیل تابلوهای زیادی به زبان فارسی به منظور راهنمایی زائران در سراسر شهر نصب شده است.ولی متاسفانه به گزارش عصر ایران، وزارت کشور عراق دستور جمع آوری این تابلوهای راهنما را صادر کرده است.وزارت کشور عراق در بیانیه ایی اعلام کرد: “طبق دستور جواد بولانی، همه تابلوهایی که به زبان خارجی به خصوص به زبان فارسی است باید از تمام اماکن و سرویس های عمومی شهر حذف شود.”  بر اساس این گزارش زائران ایرانی که هر ساله به کشورهای عربی می روند با مشکل زبان روبرو می شوند پس بهتر است زائران قبل از سفر به کشورهای اسلامی، آموزش زبان عربی را به عنوان یکی از الزامات سفر در نظر بگیرند. بنابریان شما می توانید با شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی به یادگیری آن بپردازید.

کشور سوریه جزء کشورهایی است که زائران زیادی دارد به همین دلیل در این بخش اطلاعاتی در مورد تاریخ و تمدن کشور عربی زبان و مسلمان سوریه ارائه می دهیم. کشور سوريه مهد شکوفايي تمدنهاي با شکوه گذشته بوده است و آثار و بناهاي قديمي این کشور نمايانگر اين تمدنها و گواه ملتهاي پيشين است. قلعه هاي عظيم که بر فراز کوه ها قرار دارند و شهرهاي که در مرتفعات و دشتها واقع شده اند و ملتهايي که بدين سرزمين پناه آورده و سپس بوسيله اقوام ديگر منقرض شده اند، همگي بيانگر شکوه اقوام پيشين و مجد و عظمت گذشتگان است.

کشور سوریه در شرق دریای مدیترانه واقع شده و با سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا در ارتباط است. این کشور در گذشته محل تلاقی کاروان های تجاری شرق و غرب راه ابریشم بوده است. سرزمین شام، شامل کشورهای سوریه، فلسطین و لبنان بوده است و سوریه امروزی بخشی از سرزمین گسترده شام محسوب می شود.

اغلب مورخان قدمت اين کشور را به سه هزار سال قبل از ميلاد حضرت مسيح (ع) انتساب می دهند. قبل از فتح اين کشور به دست مسلمانان اقوام مختلفي از جمله سامي ها، آرامي ها، مصريها، بابلي ها، يونانيها و رومي ها در اين سرزمين زندگی می کردند. در سال 14 هجري شام به وسيله سپاه اسلام فتح شد. به این ترتیب آموزش زبان عربی برای سفر به کشور سوریه نیز ضروری است. اگر به منظور زیارت، تفریح و تجارت قصد سفر به کشورهای عربی زبان را دارید، بهتر است قبل از سفر اصطلاحات رایج این زبان را یاد بگیرید و یا با استفاده از اپلیکیشن های مخصوص یک دوره آموزش زبان عربی را بگذرانید.

مثلاً شهر دبی از جمله شهرهای سیاحتی است که هر ساله توریست های زیادی به آن سفر می کنند.برای این که سفر بهتری داشته باشید، باید بتوانید با مردم آنجا به راحتی صحبت کنید. با یادگیری زبان عربی در کلاس خصوصی زبان عربی مسلماً بهتر و راحت تر می توانید با مردم عربی زبان ارتباط برقرار کنید.

آموزش مکالمه در کلاس تدریس خصوصی زبان عربی

ما در کلاس تدریس خصوصی زبان عربی به آموزش روش های مکالمه در یک زبان خارجی می پردازیم. مکالمه زیر نمونه ای از روش آموزش مکالمه در کلاس تدریس خصوصی زبان عربی ما است. برای آگاهی از متدهای آموزش در کلاس تدریس خصوصی زبان عربی می توانید با مشاوران ما در آموزشگاه زبان تهران زبان تماس بگیرید.

به یک مکالمه گروهی بپیوندید .

ممکن است همه مکالمه هایی که دارید دو نفره نباشند . گاهی وارد گروهی خواهید شد که افراد دیگر با هم در حال صحبت کردن می باشند. مهم ترین مهارت در این مکالمه های گروهی گوش دادن به حرف دیگران است . به دقت به حرفهای دیگران گوش کنید و فقط در صورتی به این مکالمه اعتراض کنید که بحث آنها نامربوط باشد . بسیاری از عبارت هایی که در این مقاله یاد گرفتید می تواند در این مورد به شما کمک کند . شما همچنین می توانید با به اشتراک گذاشتن تجربیات و عقایدتان و با پرسیدن سئوال هایی از گروه و یا ایجاد ارتباط بین دو نفر ، یک مکالمه گروهی راه بیندازید . در اینجا عبارت هایی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید :

در میان گذاشتن عقاید و تجربیات با دیگران

اگر شما تجربه ایی دارید که می خواهید با افراد گروه در میان بگذارید ، در زیر نمونه ایی از این مورد وجود دارد.

“این اتفاق برای من هم پیش اومده. واقعاً آزار دهنده بود “.

“کاملاً موافقم . چنین چیزی برای من هم پیش اومده “.

“این اتفاق خیلی رایج است . شنیدم که افراد زیادی اون رو تجربه کرده اند “.

لازم نیست در مورد هر چیزی حرف بزنید ، اما بگذارید افراد گروه بدانند که شما هم اطلاعاتی در این موراد دارید . اگر آنها بخواهند بیشتر در مورد شما بدانند ، سئوالات بیشتری از شما می پرسند.